Ptaszniki – OpisyFFFFFFFFFFFFF

Aphonopelma seemanni – ptasznik zebrowaty
Ptasznik ten zamieszkuje tereny leśne Kostaryki. Jest typowym ptasznikiem naziemnym, który za dnia szuka schronienia wszędzie tam, gdzie panują wilgoć i cień. Jeśli nie znajdzie odpowiedniego miejsca, potrafi sam wygrzebać sobie niewielką norkę.


Poecilotheria formosa
Stosunkowo niewielki gatunek. Strona grzbietowa pokryta ornamentami typowymi dla rodzaju. Cechą charakterystyczną jest prawie prostopadłe opasanie kończyn ciemno granatowymi paskami, w przeciwieństwie do innych gatunków z rodzaju, u których opasanie jest zdecydowanie skośne.

Phormictopus platus
Phormictopus platus (Chamberlin, 1917) na wolności występuje w USA (na Florydzie) oraz na Kubie. Opisany został w 1917 roku przez Chamberlina. Angielskie nazwa tego gatunku to Caribbean Grey Birdeater, Golden-grey birdeater i Cuban Goldish Grey…


Pamphobeteus fortis
Na wolności występuje w Kolumbii, w lasach deszczowych. Gatunek opisany w 1875 roku przez Ausserer’a. Dawniejsza nazwa tego gatunku to Lasiodora fortis. W naturze zamieszkuje lasy deszczowe. Angielska nazwa tego gatunku to Columbian Brown Tarantula.

Pamphobeteus vespertinus
Gatunek sklasyfikowany w 1889 roku przez Simon’a. Na wolności występuje w Ekwadorze, w rejonie Quito. Starsza nazwa to Lasiodora vespertina. Angielska nazwa tego ptasznika to Red Bloom Bird Eater.


Heterothele villosella
Gatunek sklasyfikowany w 1907 roku przez Strand’a. Na wolności występuje w Afryce Wschodniej i Tanzani


Avicularia purpurea
Na pierwszy rzut oka ten ptasznik sprawia wrażenie całkowicie smolisto-czarnego. Jeśli jednak przyjrzeć mu się uważnie w naturalnym świetle, dostrzeżemy, iż jego ciało połyskuje niebiesko-purpurowym kolorem. Nogi tego pająka porastają długie włoski, które nie są…

Omothymus schioedtei
Samica osiąga 7 cm ciała a jej rozstaw odnóży liczy 22 cm, sam karapaks mierzy 3 cm. Dorosłe samce dorastają do 25 cm rozstawu odnóży. Budowa ciała dorosłych samic jest masywna i krępa przypominająca rodzaj…

Ephebopus uatuman
Gatunek sklasyfikowany w 1992 roku przez Lucas’a, Silvę i Bertani’ego. Na wolności występuje w Brazylii. Angielska nazwa tego ptasznika to Emerald Skeleton.