Acanthoscurria


    Podkategorie:
  • Brak kategorii

Aktualizowane artykuły


Acanthoscurria suina
Jest to jednolicie brązowy ptasznik, bardzo podobny do kilku innych przedstawicieli rodzaju Acanthoscurria, m.in. Acanthoscurria antillensis. Dymorfizm płciowy jest widoczny u dojrzałych osobników. Dorosły samiec jest znacznie szczuplejszy od samicy oraz posiada długie, chude odnóża.…


Acanthoscurria natalensis
Gatunek sklasyfikowany w 1917 roku przez Chamberlin’a. Na wolności występuje w Brazylii. Angielskie nazwy tego ptasznika to Mouse-grey Bird-eater i Para Mongo Zebra.

Acanthoscurria geniculata – ptasznik białokolanowy
Jest bardzo atrakcyjnie ubarwiony. Należy do większych ptaszników, długość jego ciała wynosi 7-9 cm, z rozpostartymi odnóżami dorasta nawet do 20 cm. Potrzebuje nieco większego terrarium - 35x30x35 cm (dł. x wys. x szer.). Nie…
Acanthoscurria spp.
Acanthoscurria należą do podrodziny Theraphosinae. Ptaszniki z rodzaju Acanthoscurria występują głównie w Ameryce Południowej, jeden gatunek jest znany z Antyli. W naturze zamieszkują dno lasu deszczowego oraz rozległe pampasy, gdzie zwykle kopia nory lub zamieszkują opuszczone…

Acanthoscurria theraphosoides
Podstawowym ubarwieniem podrostków i dorosłej samicy jest brąz. Tarczka grzbietowa o ton ciemniejsza od reszty ciała. Odwłok brązowy, porośnięty długimi, jaśniejszymi włoskami. Na drugim członie odnóży występują słabo widoczne, jaśniejsze kreseczki.


Acanthoscurria chacoana
Gatunek sklasyfikowany w 1909 roku przez Brctes’a. Na wolności występuje w Brazylii, Boliwii, Paragwaju i Argentynie. Inna nazwa to Acanthoscurria altmanni.

Acanthoscurria antillensis
Gatunek sklasyfikowany w 1903 roku przez Pocock’a, na podstawie samicy. Na wolności występuje w lasach deszczowych na Dominikanie oraz na Małych Antylach(w tym na Wyspie Św.Wincentego i Santa Lucia).

Gatunek sklasyfikowany w 1923 roku przez Mello-Leitao. Na wolności występuje w Brazylii, w rejonie Mato Grosso. Angielskie nazwy tego ptasznika to Matto-Grosso Violet-purple Rump Bird-eater, Brazilian Orange Banded i Brazilian Rusty Tarantula.