Poecilotheria


    Podkategorie:
  • Brak kategorii

FFFFFFFFFFFFF

Poecilotheria formosa
Stosunkowo niewielki gatunek. Strona grzbietowa pokryta ornamentami typowymi dla rodzaju. Cechą charakterystyczną jest prawie prostopadłe opasanie kończyn ciemno granatowymi paskami, w przeciwieństwie do innych gatunków z rodzaju, u których opasanie jest zdecydowanie skośne.


Poecilotheria ornata – ptasznik zdobiony
Strona grzbietowa zdominowana przez kolor czarny z żółtym, po wylince przy odpowiednim oświetleniu prezentuje wyraźny fioletowy odblask. Strona brzuszna ciała jednolicie czarna, nogogłaszczki z rudymi włoskami. Dwie przednie kończyny ubarwione naprzemiennie żółto, czarno, dwie tylnie…

Poecilotheria rufilata
Bardzo charakterystyczny kolor oliwkowy. Po stronie grzbietowej karapaksu charakterystyczne czarne okulary. Ornamenty na kończynach oraz na odwłoku koloru żółtego słabo odróżniają się od zielonkawego ubarwienia. Po stronie brzusznej ciała dominuje kolor czarny i ciemnobrązowy.


Poecilotheria miranda
Po stronie grzbietowej obecny ornament typowy dla rodzaju. Wyraźne brązowe zabarwienie całego ciała, świeżo po wylince fioletowy, czasem lekko pomarańczowy poblask. Czarne pierścienie na kończynach z metalicznym odbiciem są ułożone prostopadle. Cechą charakterystyczną jest przerwa…

Poecilotheria regalis – ptasznik królewski
Pięknie ubarwiony ptasznik nadrzewny. Cechą charakterystyczną tego gatunku jest szeroki różowy pas na spodniej stronie odwłoka, występujący u obu płci od mniej więcej 5-6 wylinki (i tylko u tego gatunku). Tarczka grzbietowa szara z czarnym…


Poecilotheria spp.
Nadrzewne duże ptaszniki rodzaju Poecilotheria charakteryzują "zygzakowate" wyraziste ornamenty na głowotułowiu i odwłoku. Posiadają grube, długie odnóża, które u większość gatunkow sa naprzemiennie ubarwione w kolorach białym, szarym i czarnym oraz wydłużony odwłok.


Poecilotheria pederseni
Pająk preferujący pokarm latający – ćmy, motyle, muchy. Bardzo żwawo reagujący na wszelkie szybko poruszające się owady – szarańcze, pasikoniki, świerszcze. Ptaszniki z tego rodzaju zazwyczaj aktywnie poszukują pokarmu, rzadko polują z zasadzki.

Poecilotheria fasciata
Ornamenty na stronie grzbietowej koloru czarno-białego. Po stronie brzusznej głowotułowia i odwłoka dominuje kolor brązowy. Dwie pierwsze kończyny naprzemiennie brązowo – żółte. Dwie tylne kończyny naprzemiennie biało – czarne. Wąskie przylgi na stopach.

Poecilotheria vittata
Odkryta przez duńskiego hodowcę ptaszników Nikolai’a Pedersen’a. Opisana i sklasyfikowana przez Peter’a Kirk’a w 2001 roku.