Pamphobeteus


    Podkategorie:
  • Brak kategorii

Aktualizowane artykuły


Pamphobeteus nigricolor
Jest to duży gatunek ptasznika. Dorosłe samice dorastają do 8-9 cm DC, z rozpartymi odnóżami do 25 cm i są potężnie zbudowane. Samce są nieco mniejsze i smuklejsze, dorastają do 6-7 cm DC. Podstawowym ubarwieniem…


Pamphobeteus insignis
Gatunek sklasyfikowany w 1903 roku przez Pocock’a, na podstawie samca. Na wolności występuje w Kolumbii. Angielska nazwa tego ptasznika to Purple Bloom Bird Eater.


Pamphobeteus fortis
Na wolności występuje w Kolumbii, w lasach deszczowych. Gatunek opisany w 1875 roku przez Ausserer’a. Dawniejsza nazwa tego gatunku to Lasiodora fortis. W naturze zamieszkuje lasy deszczowe. Angielska nazwa tego gatunku to Columbian Brown Tarantula.

Pamphobeteus vespertinus
Gatunek sklasyfikowany w 1889 roku przez Simon’a. Na wolności występuje w Ekwadorze, w rejonie Quito. Starsza nazwa to Lasiodora vespertina. Angielska nazwa tego ptasznika to Red Bloom Bird Eater.


Pamphobeteus ultramarinus
Gatunek sklasyfikowany w 1995 roku przez Schmidt’a. Na wolności występuje w Ekwadorze. Angielska nazwa tego ptasznika to Ecuadorian Purple Femur Bird Eater.

Pamphobeteus antinous
Na wolności występuje w Boliwii i Peru. Opisał go Pocock w 1903 roku. Angielska nazwa tego pająka to Bolivian Blueleg Tarantula. Jest to rzadki gatunek. W Polsce pojawił się niedawno, a przeważająca część populacji pochodzi…


Gatunek sklasyfikowany w 1903 roku przez Pocock’a, na podstawie samca. Na wolności występuje w Kolumbii, w rejonie Rio Dagua, w wilgotnym lesie tropikalnym. Angielskie nazwy tego ptasznika to Colombian Pink Bloom Bird Eater i Colombian…

Gatunek sklasyfikowany w 1875 roku przez Ausserer’a. Na wolności występuje w Kolumbii. Inna nazwa to Lasiodora ferox. Angielska nazwa tego ptasznika to Colombian Smokey Black Bird Eater.