Uwaga ten artykuł wymaga sprawdzenia i poprawek. Jeśli uważasz że jestes w stanie sprawdzić ten tekst, napisz do nas.
Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [2]
Loading...
Kategorie: Początkujący, Żółwie – Artykuły

Żółwie – pytania

41. Żółwiowi odstają łuski, czy to coś złego?

Witam, mam problem ze swoim żółwiem czerwonolicym, parę dni temu zaobserwowałem na skorupie wysuszone niektóre łuski plastronu które trochę odstają, tak jakby miały się oderwać za jakiś czas, a niektóre są lekko białawe tak jakby miały trochę powietrza pod spodem. Zaobserwowałem to dopiero jak wyschła mu skorupa kiedy się wygrzewał. Bardzo proszę o odpowiedź bo gdyby to były zmiany świadczące o jakiejś chorobie (być może grzybica) natychmiast zacząłbym działać. A: Re: pilne proszę o pomoc Autor:Jojek Typowy objaw – rośnie i stare (za małe) łuski mu odpadają. Nie ma się czym przejmować. Skóra też mu będzie schodziła takie firanki będą z szyi i łapek wisiały. A: Re: pilne proszę o pomoc Autor:Jojek Jeżeli to wygląda tak: płytka pancerza rozwarstwiła się i od zewnątrz jest cienka półprzezroczysta powłoczka, która zaczyna odpadać to nie masz się co przejmować. Po prostu schodzą mu łuski – naturalny efekt wzrostu. […] U młodych żółwi łuski schodzą dość często. Potem coraz rzadziej.

ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.

Powiązane wpisy