Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [3]
Loading...
12286
Początkujący, Żółwie – Artykuły

Żółwie – pytania

8. Czy zimować żółwia?

Zdania są podzielone. Na pewno zimowanie (letarg) powinno wydłużyć życie żółwia. Niemniej jednak niewłaściwie przygotowane stanie się przyczyną choroby lub śmierci. Dlatego jeśli chcesz podjąć to ryzyko to dobrze Swego pupila przygotuj konsultując się z doświadczonymi hodowcami. Żółw musi być w 100% zdrowy. Jeśli letarg trwa zbyt długo, a żółw nieprzyjemnie pachnie to znaczy, że nie przygotowałeś go właściwie. Oczywiście zimować należy tylko te gatunki żółwi, które w naturze przechodzą hibernację lub okres obniżonej aktywności.



ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Jedno przemyślenie na temat Żółwie – pytania

  1. Cos jest nie tak z moim żółwiem . Jakoś dziwnie otwiera paszcze i wydłuża szyje jakby chciał zaczerpnąć powietrza . Napręża się przy tym i widać jak się meczy. W momencie łapania powietrza i tego naprężenia powstaje mu takie duże zgrubienie pod ogonem, jakby próbował się wypróżnić. Oprócz tego zupełnie stracił siły. Jest taki wiotki jak go dotykam. Nawet nie próbuje schować się w skorupę, jak robił to dotychczas. Czasami wypluwa z siebie jakaś wydzielinę , jest ona tak jakby zabarwiona krwią . Co mu jest?

    Reply

Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu