Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [3]
Loading...
12251
Początkujący, Żółwie – Artykuły

Żółwie – pytania

Pytanie 1. Czy kupić żółwia w prezencie? Co zrobić, gdy dostałem żółwia w prezencie? Żółw to nie zabawka. Jest z nim dużo zajęcia i nie da się go wyłączyć nawet na jeden dzień. Ciężko go zabrać ze sobą na wczasy lub na wyjazd z przyjaciółmi. Zresztą nawet jak go zabierzesz to będziesz robić za dziwaka. Dlatego nie kupuj żółwia w prezencie, jeśli nie jesteś pewien, że obdarowany podoła nałożonym na niego obowiązkom. Jeśli kupujesz żółwia dziecku (swojemu) to starannie wybierz gatunek (na początek raczej najmniej kłopotliwy – np. chomik ;-), no tak wiem, że to nie żółw, ale się uparłeś, trudno witaj w klubie) i zarezerwuj sobie czas na najbliższe kilkadziesiąt lat. To Ty się będziesz tym żółwiem opiekował. Jeśli dostałeś żółwia w prezencie to postaraj się zapewnić mu optymalne warunki. Naprawdę warto. Jeśli stwierdzisz, że nie podołasz skorzystaj z działu na forum terrarium.pl – oddam.

Pytania opracował Artur Różański (Ludwik)
Korekta i uzupełnienie
RobertM, Jojek, Krist, MataManX

FAQ zamieszczone pierwotnie na http://www.czerwonolicy.waw.pl/faq.htm [nie aktualizowane]

Jakie podłoże zastosować dla żółwi lądowych? – pytanie opracowane przez minio_p
Co powinien jeść żółw? – autor OnsenZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Jedno przemyślenie na temat Żółwie – pytania

  1. Cos jest nie tak z moim żółwiem . Jakoś dziwnie otwiera paszcze i wydłuża szyje jakby chciał zaczerpnąć powietrza . Napręża się przy tym i widać jak się meczy. W momencie łapania powietrza i tego naprężenia powstaje mu takie duże zgrubienie pod ogonem, jakby próbował się wypróżnić. Oprócz tego zupełnie stracił siły. Jest taki wiotki jak go dotykam. Nawet nie próbuje schować się w skorupę, jak robił to dotychczas. Czasami wypluwa z siebie jakaś wydzielinę , jest ona tak jakby zabarwiona krwią . Co mu jest?

    Reply

Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu