Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [2]
Loading...
11922
Początkujący, Żółwie – Artykuły

Żółwie – pytania

19. Jak często zmieniać wodę w akwaterrarium żółwi wodnych?

Idealnie to wcale. Należy tylko, co 2 do 14 dni podmienić 10-30% wody. Ilość i częstotliwość dobieramy eksperymentalnie zależnie od potrzeb. Niemniej jednak przy wydajnym systemie filtracji i ustabilizowanym mini ekosystemie dwa tygodnie bez żadnej podmiany (np. wyjazd) nie powinno stanowić problemu. Aby dobrze opanować ten problem musisz poczytać o dojrzewaniu filtrów, zakładaniu biotopu i bakteriach nitryfikacyjnych. Całą wodę wymieniamy tylko w przypadku gruntownego czyszczenia zbiornika, najlepiej raz do roku. filtrowanieZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Jedno przemyślenie na temat Żółwie – pytania

  1. Cos jest nie tak z moim żółwiem . Jakoś dziwnie otwiera paszcze i wydłuża szyje jakby chciał zaczerpnąć powietrza . Napręża się przy tym i widać jak się meczy. W momencie łapania powietrza i tego naprężenia powstaje mu takie duże zgrubienie pod ogonem, jakby próbował się wypróżnić. Oprócz tego zupełnie stracił siły. Jest taki wiotki jak go dotykam. Nawet nie próbuje schować się w skorupę, jak robił to dotychczas. Czasami wypluwa z siebie jakaś wydzielinę , jest ona tak jakby zabarwiona krwią . Co mu jest?

    Reply

Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu