Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [2]
Loading...
11916
Początkujący, Żółwie – Artykuły

Żółwie – pytania

40. Dlaczego żółwie należy karmić dwa, czy trzy razy w tygodniu?

Czytając wypowiedzi na forum doczytałem się rad, że żółwie należy karmić dwa trzy razy w tygodniu. Nie pojmuję takich zaleceń. Żółw wodny czy lądowy żyjący w przyrodzie je tyle ile chce, kiedy chce, na co ma w danej chwili ochotę i co serwuje mu środowisko. Wiosną miejsce bytowania żółwi lądowych jest naładowane rozwijającą się roślinnością. Pora ta jest właściwie jedyną okazją aby żółw najadł się do syta różnorodnym pokarmem i narobił zapasów na niesprzyjające warunki. W miarę upływu czasu, wzrostu temperatury i zaniku opadów, roślin jest co raz mniej. Uboższy staje się jadłospis .Każdy hodowca stara się naśladować warunki panujące w przyrodzie. Dlaczego więc mam karmić ubogo i kilka razy w tygodniu ? A: Re: Dlaczego ? Autor:MataManX to nie polega na tym że wszyscy na forum chcemy głodzić swoje żółwie tylko na tym że w pokarmie podawanym żółwiom przez nas jest b. dużo substancji odżywczych, jest on wysokoenergetyczny itd. itp. po prostu karmiąc codziennie żółwia by się go zapasło. w naturze żółw nie je też codziennie w końcu żółw nie jest w stanie upolować kilku ryb codziennie nie jest wystarczająco sprawny żywi się rybia padliną której nie ma aż tak wiele a poza tym w naturze je dziennie o wiele mniej niż może wydębić od właściciela A: Re: Dlaczego ? Autor:krist A poza tym żyje (czerwonolicy) stadnie nawet pow. 25 osobników nawet jeśli jeden upoluje rybę to reszta zaraz się dołącza do darmowego żarcia, a jeśli jest mniejszy to większy odbierze mu upolowaną zdobycz… Moim zdaniem przy ich żarłoczności i przy życiu w stadzie niemożliwe jest aby najadły się do syta no chyba że napchają się zieleniną albo znajdzie się jakaś większa padlina ale to nie zdarza się często. Mustel zapomniał chyba że po dniach „wielkiego żarcia” są dni kiedy gadzinki nic nie upolują albo tuptają do innego zbiornika wodnego i mają post kilkudniowy!!! Z tym iż mają większy dostęp do świeżej zieleniny na wiosnę się zgadzam, w nadchodzącym okresie powinna być przewaga w jadłospisie roślinności.ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Jedno przemyślenie na temat Żółwie – pytania

  1. Cos jest nie tak z moim żółwiem . Jakoś dziwnie otwiera paszcze i wydłuża szyje jakby chciał zaczerpnąć powietrza . Napręża się przy tym i widać jak się meczy. W momencie łapania powietrza i tego naprężenia powstaje mu takie duże zgrubienie pod ogonem, jakby próbował się wypróżnić. Oprócz tego zupełnie stracił siły. Jest taki wiotki jak go dotykam. Nawet nie próbuje schować się w skorupę, jak robił to dotychczas. Czasami wypluwa z siebie jakaś wydzielinę , jest ona tak jakby zabarwiona krwią . Co mu jest?

    Reply

Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu