Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [2]
Loading...
11915
Początkujący, Żółwie – Artykuły

Żółwie – pytania

16. Czy wypuszczać żółwia na spacery po domu?

Tu już zdania są bardziej podzielone. Uwzględniając argumenty przytoczone powyżej można stwierdzić, że jeśli nie jest to zbyt częste i zlikwidowane są wszelkie zagrożenia, sporadyczne wypuszczanie żółwia (np. po to by wodny dobrze wysechł – wtedy lepiej widać zmiany na skorupie) nie powinno mu dramatycznie zaszkodzić. Niestety pewnie tylko żółwie mogłyby ostatecznie rozwiązać kwestię czy tego chcą czy nie. Na pewno za to warto, jeśli jest ładna pogoda zabrać żółwia na dwór, lub nawet latem urządzić mu (akwa)terrarium lub wybieg na dworze. Ale wtedy to dopiero musimy go zabezpieczyć i przed jego ucieczką i przed zagrożeniami zewnętrznymi.ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Jedno przemyślenie na temat Żółwie – pytania

  1. Cos jest nie tak z moim żółwiem . Jakoś dziwnie otwiera paszcze i wydłuża szyje jakby chciał zaczerpnąć powietrza . Napręża się przy tym i widać jak się meczy. W momencie łapania powietrza i tego naprężenia powstaje mu takie duże zgrubienie pod ogonem, jakby próbował się wypróżnić. Oprócz tego zupełnie stracił siły. Jest taki wiotki jak go dotykam. Nawet nie próbuje schować się w skorupę, jak robił to dotychczas. Czasami wypluwa z siebie jakaś wydzielinę , jest ona tak jakby zabarwiona krwią . Co mu jest?

    Reply

Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu