Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [2]
Loading...
11914
Początkujący, Żółwie – Artykuły

Żółwie – pytania

13. Jakie oświetlenie jest niezbędne żółwiom?

Większość żółwi musi mieć to, co w naturze, czyli słońce. Ponieważ jednak w domu o to trudno (szczególnie, że z przyczyn, których nie będziemy tu omawiać zdefiniowanych jako „praw fizyki pan nie zmienisz” szyba okienna blokuje niezbędne jego składniki) stosujemy jedno źródło światła jako element „światłocieplny” a drugie jako źródło światła UVB ( świetlówki i lampy UVB emitują też UVA ) UVB jest niezbędne do wytworzenia witaminy D3, która bierze udział w przyswajania wapnia. Szczególnie potrzebne młodym osobnikom, których wzrost jest bardzo szybki. Jego brak, w młodości jak i później, może prowadzić do krzywicy i innych schorzeń. UVA wpływa korzystnie na samopoczucie gada. Czyli co najmniej żarówka plus specjalna świetlówka UVB. Jeśli chodzi o szczegóły, to przejrzyj dział oświetlenie lub na forum działy żółwie i budowa, osprzęt. Wiele razy już był tam ten temat wałkowany „aż do bólu”.ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Jedno przemyślenie na temat Żółwie – pytania

  1. Cos jest nie tak z moim żółwiem . Jakoś dziwnie otwiera paszcze i wydłuża szyje jakby chciał zaczerpnąć powietrza . Napręża się przy tym i widać jak się meczy. W momencie łapania powietrza i tego naprężenia powstaje mu takie duże zgrubienie pod ogonem, jakby próbował się wypróżnić. Oprócz tego zupełnie stracił siły. Jest taki wiotki jak go dotykam. Nawet nie próbuje schować się w skorupę, jak robił to dotychczas. Czasami wypluwa z siebie jakaś wydzielinę , jest ona tak jakby zabarwiona krwią . Co mu jest?

    Reply

Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu