Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [3]
Loading...
12020
Początkujący, Żółwie – Artykuły

Żółwie – pytania

14. Jaka temperatura otoczenia jest właściwa dla żółwia?

Taka, jaką ma w naturze. Czyli najczęściej w dzień cieplej, w nocy chłodniej. Dla żółwi wodnych powietrze kilka stopni cieplejsze od wody, lub takie jak woda, ale nie chłodniejsze (inaczej się przeziębi). W części lądowej muszą być miejsca chłodniejsze i cieplejsze tak by żółw mógł wykorzystać swą naturalną inteligencję i wybrać najodpowiedniejszą dla swego aktualnego widzimisię. To samo tyczy się żółwi lądowych. W terrarium powinna być „wyspa” cieplna, gdzie żółw może się wygrzewać i „łapać” promienie UVB oraz miejsca i kryjówki chłodniejsze, gdzie żółw uda się gdy będzie miał dość opalania.ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Jedno przemyślenie na temat Żółwie – pytania

  1. Cos jest nie tak z moim żółwiem . Jakoś dziwnie otwiera paszcze i wydłuża szyje jakby chciał zaczerpnąć powietrza . Napręża się przy tym i widać jak się meczy. W momencie łapania powietrza i tego naprężenia powstaje mu takie duże zgrubienie pod ogonem, jakby próbował się wypróżnić. Oprócz tego zupełnie stracił siły. Jest taki wiotki jak go dotykam. Nawet nie próbuje schować się w skorupę, jak robił to dotychczas. Czasami wypluwa z siebie jakaś wydzielinę , jest ona tak jakby zabarwiona krwią . Co mu jest?

    Reply

Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu