Uwaga ten artykuł wymaga sprawdzenia i poprawek. Jeśli uważasz że jestes w stanie sprawdzić ten tekst, napisz do nas.
Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [2]
Loading...
Kategorie: Początkujący, Żółwie – Artykuły

Żółwie – pytania

12. Jakie witaminy podawać żółwiom?

Najlepiej żadnych. Tak jak ludziom. Jeśli dieta jest urozmaicona i bogata, żółw zdrowy i oświetlenie właściwe to dodatkowe witaminy i minerały są zbędne. UWAGA!!! Nie podajemy witamin na wszelki wypadek. Zbyt dużo witamin to problem taki sam jak awitaminoza. Jeśli żółw cierpi na brak witamin to po uderzeniu się w piersi i wypowiedzeniu słów ‚mea culpa’ oraz (koniecznie) zasięgnięciu porady DOBREGO weterynarza stosujemy A+D3 w kroplach (takie jak dla ludzi) lub znajdujemy specjalne dla żółwi. W awaryjnym wypadku weterynarz może dać zastrzyk.

ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.

Powiązane wpisy