Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [1]
Loading...
1873
Trioceros jacksonii xantholophus - kameleon Jacksona Początkujący, Jaszczurki – Artykuły

Kameleon Jacksona – pytania

Po czym poznać że samica jest gotowa do połączenia z samcem?

Łączymy samice które osiągnęły minimum 9 miesięcy a najlepiej rok czasu. Przy tym gatunku występuje typowa dla kameleonów receptywność (owulacja) i nie receptywność.
Samica niereceptywna nie pozwoli na bliższy kontakt z samcem, będzie się nadymać, otwierać paszczę, kolory staną się bardziej przytłumione oraz może pojawić się dużo czarnych przebarwień na jej ciele.
Samica receptywna ma delikatnie inne kolory na co dzień od samicy niereceptywnej, główny kolor ciała to bardzo soczysty, dość jasny zielony, niestety nie u wszystkich samic ta różnica jest łatwo zauważalna. Przede wszystkim przy łączeniu z samcem samica utrzyma obecne barwy i nie będzie wykazywać żadnej agresji. Okres receptywności utrzymuje się do 2 tygodni.
Film który pokazuje te zachowania:ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu