Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [1]
Loading...
1736
Trioceros jacksonii xantholophus - kameleon Jacksona Początkujący, Jaszczurki – Artykuły

Kameleon Jacksona – pytania

Jak powinna wyglądać suplementacja witaminami i wapniem tych kameleonów?

Kameleony te bardzo źle reagują na podawanie zbyt często w za dużych dawkach witamin z D3. Młode osobniki staja się apatyczne i padają wydawałoby się bez wyraźnej przyczyny, dorosłe dostają różnych chorób.

Przykładowy plan suplementacji dla młodych osobników:

  • wapń do każdego karmienia,
  • multiwitamina (bez D3) 2 razy w miesiącu,
  • wapń z D3 2 razy w miesiącu.

Dla dorosłych osobników:

  • wapń do co drugiego karmienia,
  • wapń do prawie każdego karmienia dla samic w ciąży,
  • multiwitamina (bez D3) 1 raz w miesiącu,
  • wapń z D3 1 raz w miesiącu.

Obtaczamy wszystkie owady karmowe podawane danego dnia. W przypadku wystawienia do woliery zewnętrznej, na działanie prawdziwego słońca należy całkowicie zrezygnować z podawania dodatkowego D3.

Warto także kupować produkty z D3 o niskiej zawartości tej witaminy. W przypadku sprawdzonych metod gut loadingu owadów karmowych podawanie preparatu multiwitaminowego należy zmniejszyć jeszcze bardziej do nawet pojedynczego podania na 6-8 tygodni.

 ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu