Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [1]
Loading...
1738
Trioceros jacksonii xantholophus - kameleon Jacksona Początkujący, Jaszczurki – Artykuły

Kameleon Jacksona – pytania

W jaki sposób zapewnić te nocne spadki temperatur?

Najprostsze będzie umieszczenie terrarium w takim miejscu gdzie temperatury naturalnie spadają do 18°C w nocy. Jeśli temperatura nie spada do takiego poziomu należy zastosować dodatkowe chłodzenie:

  • codziennie wieczorem koło 22-24 godziny spryskać terrarium chłodną wodą i na górze terrarium położyć wkłady do lodówek turystycznych. Przy tym rozwiązaniu temperatura w terrarium potrafi spaść nawet do 15°C w miesiącach zimowych i około 20°C w lecie,
  • zastosowanie chłodzenia opartego na ogniwach Peltiera,
  • klimatyzacja w pomieszczeniu hodowlanym.

Pamiętać należy że kameleony śpią przeważnie dość wysoko w terrarium, często najwyżej jak się da, w powtarzalnym miejscu, i tak naprawdę nie trzeba zmniejszyć temperatury w całym terrarium wystarczy tylko w okolicy kameleona.

 ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu