Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [1]
Loading...
1734
Trioceros jacksonii xantholophus - kameleon Jacksona Początkujący, Jaszczurki – Artykuły

Kameleon Jacksona – pytania

Czy kameleon ten jest gatunkiem dla mnie?

Kupując te kameleony należy pamiętać iż jest to gatunek jak wszystkie kameleony podatny na stres. Z tego względu jest jaszczurką do oglądania za szyby terrarium i nie należy jej często wyciągać poza zbiornik hodowlany. Samce są zdecydowanie bardziej ufne i skore do kontaktu z hodowcą.

Należy także wziąć pod uwagę koszty hodowli. Dla początkującego hodowcy kameleon ten może uchodzić za umiarkowanie tani w zakupie i hodowli. Jednakże do zapewnienia odpowiednich warunków niezbędny będzie system zraszający (chyba że ktoś ma możliwość 4-5 razy dziennie zraszać), przyrządy pomiaru warunków w terrarium, fogger (generator pary) w pewnych okresach roku, system odpływu wody, najlepiej pełne siatkowe terrarium, urozmaicona dieta. Koszt budowy takiego terrarium nie jest dużo wyższy od budowy klasycznego terrarium, po prostu wymaga innego podejścia do hodowli.

Kameleon ten zdobył bardzo dużą popularność, i jest trzecim najczęściej trzymanym kameleonem w hodowlach. Niestety w Polsce gatunek ten jest niedostępny.

 ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu