Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [1]
Loading...
1724
Trioceros jacksonii xantholophus - kameleon Jacksona Początkujący, Jaszczurki – Artykuły

Kameleon Jacksona – pytania

Jaka jest odpowiednia temperatura dla tych kameleonów?

  • młode osobniki 21-23°C , 23-26°C punkt grzewczy
  • dorosłe osobniki: 21-26°C , 28-30°C punkt grzewczy.

Spadek temperatury w nocy jest zalecany. Kameleony te wytrzymują nocne spadki temperatur nawet poniżej 10°C jeśli tylko mają możliwość wygrzania się w dzień. Dla młodych osobników lepiej unikać tak niskich temperatur, dorosłe osobniki znoszą je bardzo dobrze. Podobnie wygląda sytuacja przy zbyt wysokich temperaturach, kilka dni letnich upałów nie zrobi dorosłym osobnikom krzywdy ale już dla młodych osobników może być to zabójcze.

 ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu