Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [1]
Loading...
1734
Trioceros jacksonii xantholophus - kameleon Jacksona Początkujący, Jaszczurki – Artykuły

Kameleon Jacksona – pytania

Jak uzyskać tak wysoką wilgotność?

Zastosowanie pełnych siatkowych terrariów, wymusza konieczność ciągłego dbania o wilgotność. W utrzymaniu wilgotności na poziomie 60-70% w dzień pomoże:

  • użycie żywych roślin,
  • użycie podłoża trzymającego wilgoć (choć jest to raczej niepolecane, podłoże takie będzie cały czas bardzo mokre lub wręcz zalane wodą ze względu na ciągłe zraszanie)
  • użycie foggera (generatora pary),
  • częste zraszanie.

Szczególnie system zraszający jest niezbędny przy hodowli tych kameleonów. Aby utrzymać wilgotność terrarium należy zraszać kilka razy dziennie co przy ręcznym zraszaniu jest często niemożliwe.

 ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu