Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [1]
Loading...
506
Cephalotus follicularis - cefalotus bukłakowaty Początkujący, Rośliny owadożerne – Artykuły

Rośliny owadożerne – pytania

Po przeczytaniu Twojego serwisu wstawiłem dzbanecznika do akwarium i przeniosłem go na mniej nasłonecznione okno. Zamiast zacząć lepiej rosnąć uschły mu dzbanki i nie produkuje nowych. Dlaczego?

Gdyż nie każda roślina lubi nagłe zmiany oświetlenia. Roślina „wyczuwa”, że światła jest mniej, że coś jest po prostu nie tak i reaguje zahamowaniem wzrostu. Dzbanecznikiem, który bardzo tego nie lubi i którego dość łatwo można spotkać w kwiaciarniach jest Nepenthes tobaica. Mój po przesadzeniu, przycięciu i przeniesieniu z głębi pokoju południowego na wschodni parapet zaczął wypuszczać nowe liście po czterech miesiącach.ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu