Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [1]
Loading...
506
Cephalotus follicularis - cefalotus bukłakowaty Początkujący, Rośliny owadożerne – Artykuły

Rośliny owadożerne – pytania

Mojej kapturnicy do kielichów nigdy nie dolewałem wody, gdyż roślina ma trochę (ale niewiele) enzymów trawiących. Czy strawi wrzuconego tam owada, czy jednak potrzebne są bakterie z wody deszczowej?

Jeśli owad nie jest duży, a roślina ma dużo enzymów trawiennych i pokrywa go w całości, to tak. Jeśli jednak owadów pojawi się tam więcej, to trzeba dolać tam wody, gdyż sarracenia ta nie produkuje sama wystarczającej ich ilości. Wpadające do niej owady rozkładają dostające się do niej bakterie.ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu