Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [1]
Loading...
506
Cephalotus follicularis - cefalotus bukłakowaty Początkujący, Rośliny owadożerne – Artykuły

Rośliny owadożerne – pytania

Na liściach mojej rosiczki siedzą jakieś maleńkie białe robaki (według mnie to są mszyce) a że roślina nie ma wytworzonych kropelek na końcówkach włosków to sobie z tym chyba nie poradzi. Co mam zrobić??? Użyć jakiegoś preparatu czy może ręcznie (pęsetą) wyzbierać to dziadostwo i pozabijać (oczywiście mogę przy tej czynności pouszkadzać roślinę np. pourywać jej niektóre włoski z liści).

Mszyce są raczej zielone lub czarne. Białe są ich wylinki. Ja ze swoich rosiczek usunąłem je wykałaczką. Można jednak użyć preparatu owadobójczego (bardzo skuteczny jest Baygon w aerozolu). Pourywanie niektórych włosków nie zaszkodzi roślinie – a przynajmniej jest to dla niej lepsze niż szkodniki. A co do braku kropelek na włoskach – roślina jest źle hodowana. Ma za mało śwaiatła i/lub za niską wilgotność.ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu