Ocena 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek
Loading...
3881
Początkujący, Jaszczurki – Artykuły

Felsumy – pytania

8. Czy można trzymać więcej niż dwa osobniki tego samego gatunku/czy można łączyć gatunki?

Felsumy madagaskarskie przejawiają silny terytorializm oraz agresje wobec siebie, dlatego nie jest wskazane trzymać więcej niż parę danego gatunku w jednym zbiorniku (wyjątek: phelsuma klemmeri). Jednakże jest to możliwe jedynie w przypadku odpowiedniego zwiększenia terrarium i zapewnienie licznych kryjówek, by ryzyko konfrontacji zminimalizować. Łączenie gatunków również nie jest zalecanie z tego samego względu, gdyż ciągłe walki pomiędzy gatunkami doprowadziłyby do nadwyrężenia któregoś z nich, a wskutek tego nawet i śmierci.

Przeczytaj też  Szyszkowce - pytania


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu