Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [8]
Loading...
4535
Mrówki – Opisy, Owady – Opisy

Formica cunicularia – pierwomrówka podziemna

Formica cunicularia – pierwomrówka podziemna

Wygląd Formica cunicularia – Pierwomrówka podziemna (Latreille, 1798) posiada ubarwienie brunatne, odnóża w odcieniu czerwonawym
Wielkość
  • Królowa: 8-9 mm,
  • Samiec: 6-7 mm,
  • Robotnice: 4-7 mm
Wystepowanie Jest to mrówka występująca na suchym terenie z rzadką roślinnością, często buduje niewielkie kopce ziemne, jednak zdecydowana większość struktury mrowiska leży głęboko pod ziemią.
Żywienie Spadź i owady. Pieczołowicie hoduje mszyce.
Cechy szczególne Jest to bardzo agresywna mrówka, która aktywnie poluje na owady. Zażarcie broni gniazda, a spora kolonia może dotkliwie rozdrażnić napastnika.
Hodowla Gatunek dość elastyczny, nadający się dla osób, które mają już doświadczenie w hodowli mrówek. Najchętniej preferuje formikarium ziemne, korkowe lub gipsowe. Hodować można w temperaturze pokojowej.
Hibernacja Tak
Ochrona gatunkowa Nie
Lot godowy Od połowy lipca do końca sierpnia.

 

Przeczytaj też  Ceratomantis saussurii


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu