Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [5]
Loading...
7495
Początkujący, Mrówki – Artykuły, Owady – Artykuły

Mrówki – pytania

19. Co oznacza termin „zimowanie mrówek”?

Zimowanie zabieg polegający na obniżeniu temperatury w koloni, do tej w której królowa przestanie czerwić. Jest to nijaki rodzaj odpoczynku dla całej kolonii. Temperatura powinna osiągać w granicach 1-5°C ( lodówka). Tu także wszystko zależy od gatunku-niektóre mrówki po prostu nie potrzebują zimowana (choć jest to wskazane), natomiast są gatunki, które instynktownie przy nastaniu chłodu zapadają w stan spoczynku (np.rodzaj Formica).

Przeczytaj też  Metody stosowane w badaniach ekologii owadów


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu