Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [5]
Loading...
7596
Początkujący, Mrówki – Artykuły, Owady – Artykuły

Mrówki – pytania

18. Czy mrówki piją?

Mrówki pobierają wodę z pokarmu. Wilgotne gniazdo także nie spowoduje utraty wody w ich organizmach. W naturalnych warunkach rosa niekiedy jest stosowana przez mrówki jako źródło wody. W warunkach hodowlanych wodę możemy podawać tak jak miód (ryzykowne, ponieważ przy większej ilości wody mrówki po prostu mogą sie potopić). Dlatego zdecydowanie lepiej pozwolić, żeby mrówki przy konsumpcji wodę pobierały tylko z pokarmu. Mało prawdopodobne jest, aby kolonia padła właśnie z braku podawania przez nas wody.

Przeczytaj też  Gekon płaczący - pytania


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu