Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [1]
Loading...
3363
Ciekawostki

Legwany morskie z wysp Galapagos potrafią zanurkować nawet na kwadrans

Wyspy Galapagos to świat legwanów morskich. Jaszczurki te doskonale opanowały sztukę pływania i nurkowania (nawet do 15 minut) by pożywić się wodorostami na podwodnych łąkach. Ze względu na zimne prądy opływające wyspy Galapagos legwany muszą odpowiednio dobrać czas nurkowania by nie ulec niebezpiecznemu wychłodzeniu. Po kąpieli wspinają się na skały i wygrzewają w promieniach słońca, przy tej okazji wydalają za pomocą gruczołów w nosie sól pochłoniętą wraz z pokarmem. Tryskają wtedy kryształkami soli na znaczną odległość.

Źródło: National Geographic

Przeczytaj też  Jaki żółw ma własną przynętę na ryby?


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu