Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [1]
Loading...
2059
Ciekawostki

Kijaki zaby gęborodnej (Rheobatrachus silus) rozwijały się w żołądku samicy

Żaba gęborodna (Rheobatrachus silus) zamieszkiwała potoki w górskich lasach wschodniej Australii. W latach siedemdziesiątych naszego stulecia poznano sposób jej rozmnażania – rozwój młodych aż do przeobrażenia przebiegał w żołądku samicy, która następnie „rodziła” je otworem gębowym. W okresie tym organizm samicy przestawał wydzielać kwas żołądkowy. Kijanki pobierały pokarm z zawartości żołądkowej samicy.

W latach siedemdziesiatych występowała ona dosyć licznie jednak już w latach osiemdziesiątych z nieznanych dotychczas przyczyn przestała się pojawiać. Podczas kilku kolejnych poszukiwań nie udało się znaleźć ani jednego okazu. Gatunek uznano za wymarły.

Przeczytaj też  Najrzadszymi wężami świata są węże z rodzaju Alsophis


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu