Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [1]
Loading...
326
Encyklopedia, Jaszczurki – Encyklopedia, Krokodyle – Encyklopedia, Owady – Encyklopedia, Pajęczaki – Encyklopedia, Płazy – Encyklopedia, Płazy i Gady Polski – Encyklopedia, Ptaszniki – Encyklopedia, Rośliny – Encyklopedia, Skorpiony – Encyklopedia, Skorupiaki – Encyklopedia, Ssaki – Encyklopedia, Węże – Encyklopedia, Wije – Encyklopedia, Żółwie – Encyklopedia

Farmakologia weterynaryjna

Farmakologia weterynaryjna → jest odrębną, aczkolwiek istotnie powiązaną z farmakologią ogólną dziedziną nauki. Traktuje o badaniu leków weterynaryjnych, jak również leków ściśle powiązanych z medycyną człowieka, ale które to leki mogą być stosowane w lecznictwie zwierząt.

Jest to gałaź nauki wykładana jedynie na Wydziałach Medycyny Weterynaryjnej, i jako dziedzina w gruncie rzeczy przedkliniczna, ma za zadanie przygotować adepta sztuki weterynaryjnej do pracy jako klinicysta.

Istnieje szereg podręczników medycznych i weterynaryjnych, z których studenci weterynarii mogą zgłębiać swoją wiedzę w zakresie: farmakologii ogólnej, farmakodynamiki leków, farmakokinetyki leków, czy też dawkowania leków u poszczególnych gatunków zwierząt, jak np.

„Farmakologia Weterynaryjna” prof. Zbigniewa Rolińskiego
„Farmakologia weterynaryjna” prof. Tadeusza Garbulińskiego

Przeczytaj też  Szalka Petriego


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu