Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [3]
Loading...
1744
Cyriopagopus, Ptaszniki – Opisy

Cyriopagopus paganus

Przeczytaj również Ptaszniki – najczęściej zadawane pytania oraz zobacz powiązane artykuły

Cyriopagopus paganus – ptasznik

Cyriopagopus paganus to prawidłowa i wciąż obowiązująca nazwa ptasznika pochodzącego z Birmy (opisanego przez Simona w 1887 roku), którego to pająka w hobby nie mamy, albo przynajmniej nie jesteśmy tego świadomi.

Jest szansa, że też nigdy nie dowiemy się czym Cyriopagopus paganus naprawdę był – jako że jego holotyp najprawdopodobniej zaginął, a sama deskrypcja jest zbyt ogólnikowa by być pomocna przy identyfikacji.

Haplopelma longipes to z kolei ptasznik pochodzący z Tajlandii/Kambodży i opisany w 2005 roku przez duet von Wirth & Striffler (wcześniejsza nazwa robocza Haplopelma sp. “longipedum”).

Haplopelma longipes to wciąż jedyna prawidłowa i obowiązująca nazwa dla tego gatunku, a nie, jak to się błędnie przyjęło, młodszy synonim Cyriopagopus paganus!

Przeczytaj też  Chaetopelma olivaceum


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu