Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [1]
Loading...
1408
Ciekawostki

Chrząszcz bielojad Dendroctonus frontalis to największy szkodnik drzewostanów na południu USA

Chrząszcz bielojad Dendroctonus frontalis, należący do kornikowatych to największy szkodnik niszczący drzewostany na południu USA. Samice bielojada drążą chodniki między korą a drewnem i w krętych korytarzach składają jaja. Wydzielają przy tym feromony, które wabią nie tylko samce, ale też inne samice tego gatunku. W rezultacie dochodzi do masowej inwazji – bielojady, odporne na pestycydy, szybko się rozprzestrzeniają i niszczą lasy.
Źródło: National Geographic

Przeczytaj też  Żółwie w religii hinduistycznej


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu