Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [1]
Loading...
100
Rośliny – Opisy

Bilbergia nutans – bilbergia zwisła

Bilbergia zwisła Bilbergia nutans. Ta pochodząca z Argentyne, Brazylii i Urugwaju roślina jest jeną z najłatwiejszych w hodowli, a przy tym najbardziej efektownych roślin. Ma ciemnozielone liście, czerwone przykwiatki i niebiesko-żółte kwiatki.

Nasłonecznienie
Lubi jasne słońce, ale unikajmy parapetów wychodzących na południe.
Podlewanie
Oprócz normalnego podlewanie nalewajmy też wodę do kielicha znajdującego się w środku rośliny. Jeśli jednak temperatura spadnie poniżej 15 stopni to wodę trzeba stamtąd wylać.
Wilgotność otoczenia
Lubi zraszanie.
Temperatura latem
Hodujemy w normalnej temperaturze pokojowej.
Temperatura zim
Przez bardzo krótki czas roślina zniesie temperatury rzędu 2 – 4 stopni powyżej zera.
Nawożenie
Nawozimy co dwa tygodnie słabo rozcieńczonym nawozem. Roztworem takim możemy także zraszać liście oraz nalewać go do „kielicha”.
Przesadzanie
Przesadzamy wiosną, najlepiej do specjalnej mieszanki dla epifitów.
Rozmnażanie
Rozmnażamy z odrostów, które dość często wyrastają z boku rośliny. Odcinamy je, gdy są o połowę mniejsze od rośliny macierzystej.
Kwitnienie
Pęd kwiatowy wyrasta ze środka rośliny. Na początku rośnie pionowo i przypomina płomyk ognia, ale z czasem zaczyna się przechylać i załamywać. Z jego wnętrza wyrastają podłużne, trąbkowate kwiaty. Polecam tą roślinę, gdyż jej kwiatostan jest naprawdę niesamowity.
Stopień trudności uprawy
Jest to roślina bardzo łatwa w uprawie.
Wysokość
25 centymetrów.
Szerokość
50 centymetrów

Przeczytaj też  Pteris - orliczka


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu