Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [2]
Loading...
Kategorie: Początkujący, Skorpiony – Artykuły

Skorpiony – pytania

25. Jak często podawać pokarm skorpionom?

Młode karmi się raz lub dwa w tygodniu, dorosłe raz na tydzień, bądź rzadziej – w zależności od apetytu i rodzaju pokarmu. Często dorosły, najedzony osobnik nie chce przyjmować pokarmu przez długi okres czasu i nie powinno to być powodem do zmartwień (jedna z moich samic Hadogenes troglodytes pościła przez 11 miesięcy). Również młode skorpiony mogą nie przejawiać chęci do jedzenia przez kilka tygodni a nawet miesięcy.

Jeżeli pozostawiony w terrarium pokarm w ciągu nocy (większość skorpionów poluje właśnie nocą) nie zostanie zjedzony, należy go usunąć. Jeśli karmimy zwierzętami które mogą się zakopać (np. larwy mącznika) lepiej przed podaniem je uśmiercić.

ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.

Powiązane wpisy