Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [1]
Loading...

Lek ze śliny jadowitej jaszczurkiNowy lek w Wielkiej Brytami leczący niektóre dolegliwości związane z cukrzycą wliczając to chorobę serca został wyrobiony ze śliny jadowitej jaszczurki.

Lek odkryty przez naukowców pomaga przy chorobie serca, niewydolności nerek, oraz przy ślepocie u pacjentów chorych na cukrzycę. Lek został wprowadzony w Wielkiej Brytanii pod nazwą Byetta.

Naukowcy zaprojektowali lek po tym jak zanalizowali substancje chemiczne w ślinie helodermy meksykańskiej.(Heloderma horridum). Substancja chemiczna która została znaleziona, jest podobna do ludzkiego hormonu ,który pomaga regulować poziom cukru we krwi.

Hormon jest osłabiony, lub nie występuje w ogóle u cukrzyków typu drugiego, co może prowadzić do wielu komplikacji. Lek może zastąpić brakujący, lub osłabiony hormon i utrzymywać poziom insuliny na odpowiednim poziomie.

Podczas prób, u 46% badanych, którym podawano nowy lek wraz z dotychczasowym lekiem – metforminą – poziom cukru utrzymywał się na odpowiednim poziomie i dla porównania tylko u 13%, którym podawano placebo.

 

Opracował Somebody

Źródło:
http://www.sciencedaily.com/upi/index.php?feed=Science&article=UPI-1-20070509-12410400-bc-britain-lizardspit.xml

Powiązane tematy

Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu