Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [3]
Loading...
6653
Początkujący, Straszyki – Artykuły

Straszyki – pytania

8. Jak powinna prawidłowo przebiegać wylinka?

Straszyk czy patyczak, aby prawidłowo przejść wylinkę powinien przede wszystkim mieć odpowiednią wilgotność oraz miejsce. Wilgotność jest niezbędna do nawilżenia oraz oddzielenia starego naskórka od nowego pancerzyka. Bardzo ważna jest także odpowiednia ilość miejsca w insektarium, gdyż owady linieją wisząc na gałązkach głową w dół. Kiedy zbiornik jest za mały owad może dotknąć podłoża lub innych gałęzi i wtedy jego pancerz stwardnieje w niewłaściwej pozycji, co może doprowadzić do śmierci. Należy pamiętać także, iż inne owady mogą zrzucić liniejącego owada z gałązki, dlatego nie zaleca się trzymania patyczaków z masywnymi straszykami.

Przeczytaj też  Szyszkowce - pytania


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu