Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [3]
Loading...
6653
Początkujący, Straszyki – Artykuły

Straszyki – pytania

4. Jak odpowiednio dobrać rozmiar terrarium do wymagań straszyków/patyczaków?

Najlepiej jest przyjąć taki przelicznik – długość: 3x wielkość straszyka bez odnóży , szerokość 2x wielkość straszyka , wysokość 3x wielkość straszyka. W takim terrarium można z powodzeniem trzymać do 3-4 przedstawicieli danego gatunku. Kolejny osobnik to zwiększenie każdego wymiaru o około 20%. Oczywiście nie są to ścisłe reguły. Proporcjonalnie do ilości owadów terrarium powinno być większe. Patyczaki i straszyki muszą mieć odpowiednią ilość miejsca do poruszania się. Jednakże, zasada im większe terrarium tyn lepsze nei zawsze się sprawdza. Straszyki australijskie często spadają z góry terarrium i jeżeli będzie ono za wysokie doznają uszkodzeń wewnętrznych gdyż są dość ciężkie, więc wysokość też warto przemysleć.

Przeczytaj też  Felsumy - pytania


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu