Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [3]
Loading...
6653
Początkujący, Straszyki – Artykuły

Straszyki – pytania

2. Czy można utrzymywać terrarium wielogatunkowe ?

Tak, można trzymać w jednym terrarium większość dostępnych gatunków. Jednakże zbiornik powinien mieć odpowiednie wymiary i wystarczającą ilość jedzenia. Nie poleca się łączenia ciężkich straszaków (np. Eurycantha spp.) z patyczakami. Jednak w praktyce wygląda to trochę inaczej- zarówno patyczaki, jak i straszyki zasiedlają inne partie terrarium. Łączac gatunki trzeba się też zastanowić czy faktycznie odpowiadają im warunki, niestety duża ilość, np. mniejszych straszyków w terrarium, gdzie są, np. dorosłe pary H.dilatata może przeszkadzać w kopulacji, gdyż mniejsze osobniki w dużej ilości będą wybierać sobie większego straszyka jako niezłe miejsce do zamieszkania, a to staje się potem problemem w kopulacji. W tym przypadku nie pomoże duża ilość pożywienia.

Przeczytaj też  Węże - pytania


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu