Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [1]
Loading...
1072
Ciekawostki

Samiec darownika przedziwnego Pisaura mirabilis obdarowuje aby uniknąć pożarcia

Samce pająków są zazwyczaj mniejsze od samic, w związku z czym narażone są na niebezpieczeństwo z ich strony w czasie próby zapłodnienia. Biologiczny sens zjadania samca przez samicę nie jest jasny. Prowadzi on do skomplikowanych zalotów, w czasie których samiec sprawdza czy samica jest dojrzała i wprowadza ją w gotowość do aktu płciowego. Dla przykładu samiec Pisaura mirabilis podaje samicy upolowaną przez siebie muchę, zawiniętą dokładnie w pajęczynę. Samiec ma tylko tyle czasu ile potrzeba samicy na skonsumowanie „podarunku”.

Przeczytaj też  Mrówki Crematogaster mimosae bronią akacji


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu