Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [3]
Loading...
1803
Żółwie

Został odkryty nowy gatunek gigantycznych żółwi na Wyspach Galapagos!

Eksperci od dawna uważali, że dwie olbrzymie populacje żółwi na wyspie Santa Cruz, to te same gatunki,lecz po zweryfikowaniu badań genetycznych, okazało się, że jest to błędna informacja. Nowy gatunek różni się częstością alleli w sekwencji mikrosatelitarnej.

Nowy gatunek został nazwany „Chelonoidis donfaustoi”, na cześć Fausto Llerena Sánchez, który poświęcił 43 lata na ochronę gigantycznych żółwi jako strażnik w Dyrekcji Parku Narodowego Galapagos. „Don Fausto” był głównym opiekunem zagrożonych żółwi w niewoli.

 

Opracowanie Dorota Karakułowska

http://www.bbc.com/news/world-latin-america-34600468

Przeczytaj też  Nowy gatunek warana!


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu