Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [2]
Loading...
2142
Ptaszniki

Bistriopelma (gen. nov.) – Nowy rodzaj

Najnowsza publikacja Radana Kaderki opisuje nowy rodzaj ptaszników występujących w regionie andyjskim w Peru zawierający dwa taksony:

  • Bistriopelma lamasi (sp. nov.)
  • Bistriopelma matuskai (sp. nov.)

Pająki z tego rodzaju posiadają charakterystyczną cechę morfologiczną. Na odwłokach mają dwa umiejscowione do siebie symetrycznie „wzory” z włosków typu III, które są ustawione ukośnie w stosunku do osi ciała.

1ss
Fot.: Samica Bistriopelma lamasi (sp. nov.), paratyp.

Publikacja:
Kaderka R. 2015. Bistriopelma, a new genus with two new species from Peru (Araneae: Theraphosidae:Theraphosinae). Revista peruana de biología 22(3): 275-288.

Przeczytaj też  Jak humanitarnie uśmiercić ropuchę agę?


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu