Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [2]
Loading...
2186
Żółwie skórzaste (Dermochelys coriacea) to największe żółwie współczesnego Świata Ciekawostki

Żółwie skórzaste (Dermochelys coriacea) to największe żółwie współczesnego Świata

Żółwie skórzaste (Dermochelys coriacea) największe żółwie Świata współczesnego (dorastają nawet 2,5 m i osiągają wagę przekraczającą tonę) wyginą w ciągu najbliższych 10-30 lat, wynika z badań amerykańskich uczonych z Duke University w Karolinie Północnej. Największe zagrożenie dla tych gadów to długie na kilkadziesiąt kilometrów liny z hakami używane do połowu tuńczyków. Zwabione przynętą żółwie nadziewają się na metalowe kolce i powoli umierają w cierpieniu ponieważ nie mogą się wynurzyć i zaczerpnąć powietrza./

Wiciu na podst. Newsweek

Przeczytaj też  Jak duże bywają żółwie?


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu