Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [11]
Loading...
30978
Początkujący, Węże – Artykuły

Węże – pytania

33. Jak zarejestrować i czy muszę rejestrować węża?

Gatunki podlegające rejestracji to gatunki chronione na podstawie Konwencji Waszyngtońskiej (Konwencję o Międzynarodowym Handlu Dzikimi Zwierzętami i Roślinami Gatunków Zagrożonych Wyginięciem) – wykaz tych gatunków można znaleźć w internecie.

Z popularnych węży należą do nich przede wszystkim wszystkie dusiciele (pytony, boa, anakondy). Rejestru dokonuje się w Starostwie Powiatowym w wydziale ochrony środowiska na podstawie dokumentu (lub kopii dokumentu) zezwalającego na przywóz zwierzęcia do kraju lub zaświadczającego o urodzeniu w niewoli, który powinno się otrzymać od sprzedającego. Zakupienie węża bez wymaganego dokumentu uniemożliwia jego późniejsze zarejestrowanie a jego dołączenie jest OBOWIĄZKIEM sprzedającego.ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu