Przymusowa karmienie stosuje się jedynie w skrajnych przypadkach. Decyduje o nim stan zdrowia węza, a nie fakt, że zwierzak nie je kilka dni/tygodni/miesięcy. Jeśli wąż nie je i chudnie, a jego masa spadnie o 30% u dorosłego węża i 20% u młodego (do 1 roku), wtedy dopiero zaczynamy się poważnie martwić. Wtedy najlepiej udać się do weterynarza lub zasięgnąć porady doświadczonego hodowcy. Karmienie przymusowe jest ogromnym stresem dla węża, więc niektóre podatne na stres węże mogą go nie przetrzymać. Dodatkowo poprzez nieumiejętne wpychanie wężowi do gardła pokarmu, bardzo łatwo jest zrobić wężowi krzywdę. Z tego względu właśnie karmienie przymusowe jest stosowane TYLKO w ostateczności.
// nook: sidebar adcode ?>
ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.
Uwaga! poszukujemy redaktorów! Jeśli czujesz się na siłach oraz posiadasz chęci pisania o swoich doświadczeniach hodowlanych, rozmnożeniach gatunków, koniecznie skontaktuj się z nami!