Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [11]
Loading...
30978
Początkujący, Węże – Artykuły

Węże – pytania

15. Co zrobić, gdy zobaczę w terra lub na wężu jakieś robaczki? Co to jest?

Najprawdopodobniej są to roztocza. Małe pajęczaki, które często wpływają na stan złego samopoczucia u węży oraz mogą przenosić choroby. Trzeba je zwalczać. Aby tego dokonać, stosujemy Ivermektynę (1%) którą można dostać u weterynarza. (dostępne są również inne środki (Frontline, płytki ogrodnicze itp.), jednak są one mocniejsze i mogą zaszkodzić młodym wężom, z tego względu polecam właśnie Ivermektynę) 1 ml rozpuszczamy w litrze wody i

spryskiwaczem rozpylamy dokładnie po całym terrarium łącznie z dekoracjami i całym wystrojem. Ze względów bezpieczeństwa z mieszkanka węża na czas spryskiwania usuwamy zbiornik z wodą aby się roztwór Ivermektyny nie dostał do picia. Po tygodniu powtarzamy (dla pewności możemy powtórzyć tę czynność w odstępach 7 i 14 dniowych).

Aby pozbyć się ich z węża, w roztworze moczymy szmatkę lub gazę i przecieramy nią ciało węża. Tę czynność również powtarzamy jeszcze 2 razy w odstępach tygodniowych. Jeśli nie mamy dostępu do weterynarza, możemy sobie z nimi poradzić w inny sposób. Jest on bardziej pracochłonny, ale konieczny. Z terrarium wyjmujemy dekoracje i podłoże. Ściółkę wyrzucamy, a wystrój dokładnie dezynfekujemy parząc lub myjąc roztworem octu. To samo robimy z wnętrzem terrarium. Dla pewności że pozbyliśmy się nieproszonych gości, gdy tylko będziemy mięli dostęp do weterynarza, warto wykonać pierwsze wskazówki.ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu