Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [11]
Loading...
30967
Początkujący, Węże – Artykuły

Węże – pytania

13. Jak podawać martwy pokarm wężom?

Nauczenie węża jedzenia martwego (mrożonego) pokarmu bardzo ułatwia życie jego właścicielowi ponieważ jest on łatwiejszy do zdobycia, bezpieczniejszy i wolny od większości pasożytów oraz zawsze można mieć go w zamrażalniku.

Aby podać wężowi mrożony pokarm musimy go rozgrzać do temperatury ok. 30 stopni (czyli nie ma być ani zimny, ani gorący, po prostu ciepły):

1) tak jak rozmrażamy mięso, tak rozmrażamy gryzonia : kładziemy w miejscu w którym nie będzie nikomu przeszkadzał i czekamy aż głowa osiągnie temperaturę pokojową.
2) Następnie w celu podgrzania bierzemy miskę i kubek. Do miski wlewamy wrzątek, wstawiamy do niego kubek a do kubka wkładamy gryzonia. Jest to szybka metoda i dzięki niej gryzoń przy podaniu wężowi pozostaje suchy.

Niektórzy podgrzewają posiłek wężowi w samej gorącej wodzie. Pamiętajmy, że posiłek musi być ciepły. Jeśli pokarm będzie za zimny lub za ciepły waż może go zwymiotować po zjedzeniu.
W razie nie zjedzenia gryzonia przez węża, możemy spróbować podgrzać go ponownie i zostawić na noc. Z reguły nad ranem już go nie ma. Są dwie metody podawania martwego pokarmu. Jeżeli wasz wąż przyzwyczajony jest jeść żywy pokarm, to martwym pokarmem machamy kilka centymetrów od głowy węża, tak żeby myślał że przed nim jest żywy gryzoń (robimy to pęsetą). Natomiast jeżeli wąż przyzwyczajony jest jeść martwy pokarm, to po prostu podgrzewamy jedzenie i wrzucamy do terrarium, można również wstawiać pokarm do terrarium w niewielkim, pustym pojemniku, co zabezpiecza przed przyklejaniem się do niego fragmentów ściółki.ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu