Często bywa tak, że niedoświadczeni terraryści wpuszczają do małego węża dorosłą mysz, która biega po wężu i wąż się niepotrzebnie stresuje. Jeśli wąż przeceni swoje możliwości i rzuci się na taki posiłek, a ten mu się wyrwie, może to spowodować, ze wąż straci zapał do polowania. Pamiętaj, że jeżeli wpuszczasz do terrarium żywy pokarm, to żeby był on takiej wielkości by wąż mógł go spokojnie uśmiercić i skonsumować (prawidłowej wielkości posiłek jest taki szeroki jak wąż w swoim najszerszym miejscu). Zawsze, wpuszczając żywy pokarm do terrarium kontroluj sytuację i w razie nieudanego ataku niezwłocznie wyjmij gryzonia, gdyż nie pilnowany, może broniąc się wyrządzić wielką szkodę naszemu pupilowi.Żywy pokarm podajemy jedynie wtedy, gdy wąż absolutnie nie chce przyjmować martwego (jeśli po kilkukrotnym zaoferowaniu mu martwych zwierząt pod różną postacią wąż nie chce jeść, możemy spróbować z żywym gryzoniem).
// nook: sidebar adcode ?>
ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.
Uwaga! poszukujemy redaktorów! Jeśli czujesz się na siłach oraz posiadasz chęci pisania o swoich doświadczeniach hodowlanych, rozmnożeniach gatunków, koniecznie skontaktuj się z nami!