Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [10]
Loading...
27031
Początkujący, Ptaszniki – Artykuły

Ptaszniki – pytania

Pytanie 1. Jaki pająk jest najlepszy dla początkującego ? W hodowli przyjęło się ogólnie, że najlepsze dla początkującego są ptaszniki: Nieagresywne, Słabo jadowite, Wykazujące dużą odporność do wahań temperatury i wilgotności w terrarium. Te trzy punkty najlepiej chyba spełniają przedstawiciele takich rodzajów jak Acanthoscurria, Brachypelma, Grammostola, Lasiodora, Nhandu oraz kilka innych. Większość ptaszników z tych rodzajów bardzo dobrze nadaje się dla początkujących hodowców. Zwierzęta te nie mają silnego jadu, a jego toksyczność jest porównywalna do toksyczności jadu pszczoły. Wykształciły one jednak inną taktykę obrony: kiedy ptasznik zostaje zaatakowany próbuje uciec, albo stosuje swoją broń, czyli wyczesuje włoski parzące z odwłoka w kierunku napastnika, które mogą wywołać u niego silny odczyn i dają zwierzęciu czas na ucieczkę.

Następne pytania wybieramy ze spisu treści po prawej stronie.

Zapraszamy do zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami nt ptaszników.

Autor: Andrzej ProkopZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu