Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [1]
Loading...
281
Jaszczurki

Nowy gatunek z rodzaju Uroplatus: Uroplatus fiera

Na terenie Madagaskaru odkryto nowy gatunek Uroplatus fiera sp. nov.

Gatunek ten zaliczony został do grupy Uroplatus ebenaui.

Ciekawe jest to iż gatunek ten prawdopodobnie występuje juz w terrariach, pomiędzy niektórymi gatunkami uroplatusów różnice w cechach zewnętrznych są bardzo niewielkie, hodowcy od lat podkreślają iż niektóre zwierzęta importowane z Madagaskaru wykazują cechy które nie pasują do wzorca gatunku, a niemalże wszystko sprzedawane jest jako U. ebenaui lub Uroplatus phantasticus.

U. fiera posiada delikatnie mniejszy oraz bardziej spiczasty ogon od innych gekonów z grupy ebenaui, za to jego ciało jest bardziej masywne.

Nowo odkryty gatunek zamieszkuje centralno-wschodnie deszczowe lasy wyspy.

Źródło:

http://www.mapress.com/zootaxa/2015/f/z04006p160f.pdf

Jak tylko pojawią się zdjęcia gatunku postaram się wrzucić.

Przeczytaj też  Nowy gatunek zdradnicy - zdradnica z Kimberly (Acanthophis cryptamydros)


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu