Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [1]
Loading...
2079
Pajęczaki

Nowy gatunek pająka w faunie Polski – Clubiona saxatilis

Pierwsze stwierdzenie Clubiona saxatilis (C.L. Koch, 1867), (Araneae: Clubionidae) w Polsce.

Streszczenie:

W pracy przedstawiono informację o pierwszym stanowisku w Polsce rzadkiego gatunku pająka związanego z obszarem gór
i pogórzy – Clubiona saxatilis (C.L. Koch). Odkryte stanowisko C. saxatilis na terenie skalnych labiryntów w masywie Szczelińca
w Górach Stołowych jest najdalej na północ wysuniętym stanowiskiem tego gatunku. W pracy porównano i zilustrowano cechy morfologiczne samców C. saxatilis i C. alpicola oraz omówiono występowanie gatunku w Europie.

C. saxatilis

Rozwalka, R. & Stachowicz, J. 2015. The first record of Clubiona saxatilis C.L. Koch, 1867 (Araneae: Clubionidae) in Poland. Fragmenta Faunistica, Warsaw 58(1): 59-63.

Przeczytaj też  Nowe gatunki z rodzaju Cyriocosmus (Theraphosidae)


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu