Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [5]
Loading...
7495
Początkujący, Mrówki – Artykuły, Owady – Artykuły

Mrówki – pytania

9. Czym karmić mrówki?

Mrówki karmimy owadami, produktami spożywczymi, różnymi rodzajami mięsa, warzywami, owocami (uwaga na środki owadobójcze!), uwzględniając przy tym  dostarczonie kolonii odpowiedniej ilości makro i mikro składników oraz witamin. Hodowcy często w swoich hodowlach używają „mikstury”, która jest mieszanką żółtka jaj z miodem. W celu uzyskania takiego kogla-mogla, potrzebujemy wyłącznie świeżych produktów.

Proporcje: 1 żółtko + 50ml miodu. Jeżeli mrówki nie będą zainteresowane należy do naszej „mikstury” dodać więcej miodu. Nie można jednak ograniczyć się wyłącznie do tego produktu! Należy urozmaicić dietę, mieszać składniki, aż zobaczymy, co nasza kolonia preferuje. Witaminy mrówki powinny pozyskać z warzyw i owoców, które im podamy. Możemy je także zakupić w aptece i w małych ilościach podawać mrówkom wraz z miodem lub „miksturą”.

Przeczytaj też  Jak zacząć hodowlę mrówek?

Produkty spożywcze: Sery, nabiał, chleb, nasiona itd.

Mięsa: Podroby, wołowina, wieprzowina, drób (szybko gnije)

Warzywa i owoce: Awokado, pomarańcze, mandarynki, ananas, jabłko, marchew itd. (uwaga na środki owadobójcze!)

Warto robić soki! Jak wiadomo, dla mrówek nie zrobimy 1 litra soku, dlatego kilka kropli podopiecznym wystarczy, a resztę możemy sami wypić dla naszego zdrowia :D
Owady łąkowe jak najbardziej możemy włączyć do diety, należy tylko uważać skąd zostanie pobrany plankton. Tereny zanieczyszczone odpadają (łąki przy drogach). Wadą tych jakże naturalnych ofiar mrówek jest to, że mogą przenieść pasożyty do naszej kolonii, lecz zdarza się to sporadycznie.

Mała kolonia = Małe porcje/owady
Duża kolonia = Większe porcje/owadyZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu